33.5 C
Tiranë
Saturday, June 22, 2024
spot_img

Gjykata e Posaçme e Apelit lë në fuqi pezullimin e zv/drejtorit të OFL

Artan Shkëmbi është hetuar që 6 muaj më parë pas një informacioni top-secret të ardhur nga Gjermania.

Ky informacion ishte për një grup kriminal të trafikut të drogës, që Artan Shkëmbi si dokument ia dorëzoi një prej anëtarëve të këtij grupi duke dekonspiruar informacionin.

Por autoritetet gjermane kanë dekriptuar mesazhin dhe fillimisht GJKKO dhe më pas Ardi Veliu me urdhër ka pezulluar nga detyra Shkëmbin i cili akuzohet për nxjerrje të sekretit hetimor dhe korrupsion.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT