27.5 C
Tiranë
Saturday, May 18, 2024
spot_img

Horoskopi ditor, e martë 13 tetor 2020

Dashi

Ka ardhur koha te merrni masa serioze sot ne mënyrë qe ta ndryshoni rrënjësisht jetën tuaj. Ne fakt edhe partneri do jete i te njëjtit mendimi dhe gjerat do ecin ashtu si duhet. Beqaret do kenë ndryshime rrënjësore ne jetën sentimentale. Ne planin financiar do mund te hidhni hapat e duhura dhe gjendja do vije duke u stabilizuar. Do ju ndihmojnë edhe disa familjare.

Demi

Jeta juaj ne çift do jete tejet e trazuar sot. Nuk do merreni vesh për asgjë me partnerin dhe mosmarrëveshjet do jene te njëpasnjëshme. Beqaret do kenë një dite plot ngjyra dhe takime mbresëlënëse. Shfrytëzojini deri ne maksimum. Ne planin financiar çdo gjë do ju ece ashtu si e keni dëshiruar gjithmonë. Do kryeni te gjitha investimet e dëshiruara prej kohesh.

Binjaket

Yjet do sjellin rehatinë sot ne jetën tuaj ne çift. Do dashuroheni ashtu si do e ndjeni pa menduar për asgjë tjetër. Emocionet dhe kënaqësitë do jene te njëpasnjëshme. Beqaret duhet te mos i kalojnë limitet e joshjes sepse nëse e bëjnë do krijojnë përshtypje te keqe për veten. Çështjet e financave nuk do jene aq te mira sa ju mendonit. Kujdesuni për çdo shpenzim qe do kryeni.

Gaforrja

Dite tërësisht e qete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Gjerat do ju ecin me se miri dhe shpesh do ju duket sikur jeni vërtet ne ëndërr. Beqaret do kenë vështirësi te mëdha për te joshur personin e duhur dhe me shume gjase do vazhdojnë te mbeten vetëm. Ne planin financiar mund te keni edhe ndonjë problem te vogël për shkak te shpenzimeve te nevojshme qe do ju duhet te kryeni.

Luani

Do jeni me kërkues ndaj partnerit tuaj sot dhe ndonjëherë do e teproni. Fatmirësisht ai do jete ne humor dhe nuk do mërzitet ne asnjë çast. Beqaret do e takojnë me ne fund princin e tyre te kaltër dhe do fillojnë me te një histori dashurie te mrekullueshme. Financat do jene goxha te mira, kështu qe përfitoni për te shlyer borxhet qe keni pasur qysh herët.

Virgjeresha

Do jete e pamundur te ruani një komunikim te ngrohte me partnerin tuaj gjate gjithë kësaj dite. Planetët nuk do jene ne anën tuaj dhe mund te shkaktojnë probleme. Beqaret do jene te sigurte për hapat qe duhet te hedhin dhe nuk do ngurrojnë ta bëjnë këtë. Ne planin financiar duhet te tregoheni sa me te kujdesshëm ne mënyrë qe gjendja te mbetet e qëndrueshme.

Peshorja

Do jeni shume idealiste gjate gjithë kësaj dite dhe do e ngrini ne qiell personin qe keni ne krah. Edhe ai nga ana tjetër do ju mbaje ne pëllëmbe te dorës dhe do ju ngrejë ne kupe te qiellit para te gjithëve. Beqaret do kenë veçse mundësi për disa aventura kalimtare, asgjë me tepër sesa kaq. Financat nuk do jene aq te mira sa për te kryer investime te tejskajshme.

Akrepi

Mos u tregoni mediokër ne jetën tuaj ne çift sot dhe mos kërkoni ta gënjeni atë qe keni ne krah. Ne këtë mënyrë do prishni gjithçka qe keni ndërtuar deri me sot dhe do krijoni edhe një përshtypje te keqe. Beqaret do bëjnë mire t’i marrin gjerat ashtu si t’iu vijnë pa këmbëngulur shume. Ne planin financiar duhet te tregoheni gjithë kohës te matur qe te mos keni probleme.

Shigjetari

Do ndiheni shume mire sot pranë atij qe dashuroni dhe marrëdhënia ne çift do ece ne rrugën e duhur. Do merrni edhe vendime me rëndësi te madhe. Beqaret do ja kalojnë mire me miqtë e tyre dhe nuk do ndiejnë nevoje madhore për një partner. Financat do jene goxha delikate. Do ju duhet patjetër ndihma e familjareve ne mënyrë qe t’ia dilni mbanë.

Bricjapi

Pas një periudhe te turbullt, jeta juaj ne çift do filloje te stabilizohet sot. Do jeni me te hapur dhe me tolerante me parterin. Beqaret do jene shume te ngarkuar me pune dhe angazhime, prandaj nuk do kenë as kohe te mendojnë për krijimin e një lidhjeje. Marsi do jete planeti qe do ju ndihmoje ne planin financiar. Do kryeni te gjitha investimet e nevojshme dhe gjendja do mbetet e qëndrueshme.

Ujori

Dite me e begate kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do keni një komunikim me te mire dhe do merreni vesh për çdo gjë me partnerin. Beqaret do ndihmohen nga planetët dhe me ne fund do e gjejnë shpirtin e tyre binjak. Ekuilibri financiar do ketë goxha tronditje. Nëse nuk merrni masa sa me pare ka rrezik te përballeni me vështirësi te njëpasnjëshme.

Peshqit

Shume planetë do ndikojnë njëherësh sot ne jetën tuaj ne çift. Lumturia ju pret, kështu qe shfrytëzojeni sa te mundni çdo moment. Beqaret nga ana tjetër do jene me shume fat dhe ne momentin qe me pak e presin do takojnë princin e kaltër. Ne planin financiar nuk do keni aspak vështirësi dhe kjo fale perkujdesit te treguar kohet e fundit. Do ndiheni te qete.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT