19.5 C
Tiranë
Saturday, May 18, 2024
spot_img

Horoskopi i të dielës 18 tetor 2020

Dashi

Kalimi i Hënës në Akrep vazhdon dhe është  gati për të ngritur gjendjen tuaj  shpirtërore dhe për të lehtësuar zgjidhjen e disa problemeve. Sidoqoftë, sot është e Diel, dhe është më mirë të heqësh dorë nga detyrat dhe punët e familjes për t’iu përkushtuar të mos bërit asgjë . Dritë jeshile për sportet dhe hobet tuaja të preferuara. Sensualiteti juaj do të lulëzojë si një lule, duke aromatizuar marrëdhëniet me partnerin tuaj.

Demi

Fjala kyçe e ditës për të ndaluar disa vështirësi dhe keqkuptime të mundshme do të jetë ‘bashkëpunimi’. Kështu që, të paktën, mos u tregoni shumë krenarë dhe pranoni ndihmën që do t’ju vijë nga familjarët apo miqtë tuaj. Nëse jeni i dashuruar tregoni kujdes për partnerin tuaj. Nëse vazhdoni të tregoheni kokëfortë ta dini që nuk do të shkoni askund. Në fund të ditës do të kuptoni se çfarë të bëni mbi një problem i cili ka kohë që ju ka prerë rrugën.

Binjakët

Sot është një ditë feste për shenjat e ujit, dhe ju jeni në pozicionin më të mirë. Sot  mund të mbështeteni te Dielli në Peshore dhe Hëna te Akrepi të cilët janë të gatshëm për të përmbushur shumë nga dëshirat tuaja. Kjo gjithashtu do t’ju lejojë të vendosni sirtarët dhe mendjen tuaj në rregull. Angazhime e ditës së sotme do t’ju bëjnë të shkoni një xhiro nga qielli i shtatë me partnerin tuaj.

Gaforrja

Hëna kërcënuese e ditëve të fundit është miku juaj në Akrep, një shenjë e ndryshimit, e mundësisë, e dashurisë. Do të kaloni një të dielë të gëzuar dhe plot harmoni. Me të vërtetë moment i veçantë, nëse dëshironi të njihni njerëz të rinj ose të bëheni më të njohur në rrjetet sociale. Asnjë tronditje në pamje në frontin sentimental, përkundrazi do të jetë tepër e kënaqshme nëse jeni një çift i qëndrueshëm.

Luani

Çdo pengesë që keni hasur deri më tani, si në sektorin privat ashtu edhe në atë social, do të zgjidhet në mënyrë të shkëlqyer duke ju dhënë dritën jeshile! Mos ngul këmbë në pozicione që, në fund të fundit, mund të jenë humbëse. Një ndjenjë ankthi do t’ju pushtojë pasi ju jeni duke e humbur dikë që ju ka dashur shumë. Tregohuni i sinqertë me veten tuaj dhe pranoni njëher e mirë atë që zemra mban.

Virgjëresha

Nëse i keni kushtuar të Dielën një pushimi të shkurtër, një udhëtimi ose një personi të dashur që nuk e keni parë për një kohë të gjatë, ato do të jenë formula më e suksesshme dhe e kënaqshme. Bëni diçka të mirë për veten tuaj. Gjithçka është e bukur në frontin sentimental. Venusi ju mbush me hijeshi, miqësi, tërheqje seksuale dhe simpati. Për ata që janë në një marrëdhënie pritet një mbrëmje e niveleve të larta.

Peshorja

E diela diellore, e cila do të jetë perfektja për miqësitë e vjetra. Mundësi befasuese në biznes do t’ju vinë atëhere kur ju nuk e prisni. Nëse jeni çift sensualiteti juaj sot të do të bëjë mrekulli. Tregoni pak kujdes me shëndetin sot dhe konsumoni sa më shumë perime se keni vërtet nevojë të fitoni kaloritë që keni humbur gjatë javës.

Akrepi

E diela fillon me disa turbulenca në qiellin tuaj, mbani larg ndjeshmërinë tuaj . Një ditë plot angazhime dhe takime ju pret do të jeni aq shumë të mbi ngarkaur sa nuk do të keni kohë të merrni frymë. Plani i dashurisë që kjo e dielë ka rezervuar për ju nuk është dhe aq e kënaqëshme.

Shigjetari

Të burgosur të një migrene delikate, ju nuk do të jeni në humor për një shëtitje gjatë kësaj dite të diel. Planetët mbi kokën tuaj sinjalizojnë shqetësime për një marrëdhënie të keqe romantike, gjeste të nxituara, vendime të diskutueshme që më mirë t’i ktheni përsëri. Mundohuni të gdhendni një hapësirë ??të vogël kohe që t’i kushtoni vetes dhe mirëqenies tuaj fizike.

Bricjapi

Nëse po kërkoni një frymë të freskët atëhere eksperimentoni me veten dhe dëshirat që ju keni. Pasiguritë ndonjëherë mund të bëjnë mirë  ato ndihmojnë që ju  të rriten dhe të mos bëni gabime. Ndjenjat mbeten protagonistët e padiskutueshëm të ditës. Momentet e butësisë dhe lajmeve romantike nuk do të mungojnë, për çiftet dhe beqarët.

Ujori

Hëna është kokëfortë kundër jush, por ju jeni më kokëfortë se ajo. Ju mund ta gjeni veten të dërrmuar, por së shpejti do të rifitoni kontrollin dhe do të merrni qëndrimin që është i përshtatshëm për ju. Në të njëjtën mënyrë do të vazhdoni të silleni dhe në situatat e tjera që do të hasni. Një mbrëmje e qetë para televizionit mund të jetë zgjidhja perfekte për këtë të dielë. Sidoqoftë, nëse keni refuzuar ftesa intriguese, atëherë diçka nuk është në rregull.

Peshqit

Planetët luajnë në favorin tuaj, kështu që praktikisht mund ta luani të sigurt dhe mos kini frikë të rrezikoni më shumë se zakonisht.  Mos u jepni shumë rëndësi sëmundjeve të vogla kaluese, por ndërmerrni hapa për ta mbajtur veten në gjendje të mirë, me ushtrime të rregullta.  Sot flini dhe pushoni mjaftueshëm sepse java që do të vijë është e mbushur plot me lodhje dhe sfida.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT