27.5 C
Tiranë
Saturday, May 18, 2024
spot_img

Intelektualja e Rilindjes,Spiropali refuzon të ndihmojë të varfërit: Nuk u bë deti kos!

Intelektualja e Rilindjes, studiuesja dhe së fundmi edhe autorja e librave, Elisa Spiropali, e quan se të shtosh ndihmën për të pamundurit në këtë kohë pandemia, është ta bësh detin kos.

Teksa vendi po përballet me një situatë të vështirë ekonomike për shkak të Covid-19, Elisa Spiropali ka refuzuar sot propozimet e bëra nga disa deputetë, për rritjen e ndihmës ekonomike për të pamundurit.

Ajo u shpreh se “nuk u bë deti kos”, për qindra familje që tërmeti u shembi banesat dhe sot janë të detyruar të jetojnë në çadra, apo të tjerë që pandemia iu hoqi mundësinë e një pune.

Kështu Elisa goditi sot pikërisht ata që vuajnë në çadra nga tërmeti, ndërsa dimri i pret përpara dhe nga ana tjetar u mashtruan nga qeveria e Rilindjes se do iu rindërtoheshin shtëpitë.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT