25.5 C
Tiranë
Monday, May 20, 2024
spot_img

Ambasadorja Yuri Kim përgëzon SPAK-un për sekuestrimin e pasurisë së Adriatik Llallës

Ambasada amerikane ka përgëzuar Prokurorinë e Posaçme AntiKorrupsion për hetimin e nisur ndaj ish-prokurorit të përgjithshëm Adriatik Llalla dhe sekuestrimin e pasurive të tij.

Në një postim në Twitter, ambasadorja Yuri Kim u shpreh:

SPAK po jep rezultate, duke përdorur Ligjin Anti-Mafia për të luftuar korrupsionin. Amerika vazhdon të mbështesë fuqimisht zbatimin e Reformës në Drejtësi, siç kërkohet nga populli shqiptar & në përputhje me statusin e Shqipërisë si Aleate e NATO-s dhe aspirante e BE-së.”

Bashkë me shkrimin,  Yuri Kim ka shpërndarë dhe njoftimin e SPAK-ut ku lajmërohet se SPAK dhe Gjykata Speciale kanë vendosur sekuestrimin e  pasurive të paluajtshme të ish-kryeprokurorit Llalla. Ish-kryeprokurori akuzohet për fshehje pasurie, shpërdorim detyre dhe pastrim parash.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT