28.5 C
Tiranë
Saturday, May 18, 2024
spot_img

Itali / Si 36-vjeçarja e kishte futur në kurth çiftin, duke i vrarë barbarisht.

Një gjykatë në Itali ka vendosur që të lërë në burg 36-vjeçaren Elona Kalesha pasi dyshohet se është autorja e vrasjes së ish-vjehrrit e vjehrrës së saj, Shpëtim dhe Teuta Pasho.

Mediat italiane raportojnë se 36-vjeçarja e kishte futur në kurth çiftin, duke i vrarë barbarisht.

Në dosjen hetimore thuhet se ajo ka vrarë prindërit e ish-të dashurit, Taulant Pashos, i cili ndodhet në një burg në Zvicër. Taulant Pasho nuk po hetohet për momentin.

Në dosje theksohet se Elona e kishte joshur çiftin Pasho në shtëpinë e saj, shumë pranë qendrës historike të Firences, me një justifikim.

Pasi i kishte pritur në shtëpi, çifti kishte rënë në gjumë. Elona mendohet se ka sulmuar fillimisht Shpëtimin me një thikë 8 centimetra të gjatë. Më pas ka rrahur dhe mbytur Teutën.

Për më tepër, pas krimit, Elona thuhet se nxiti vajzën e çiftit, Vitore Pashon që të gënjente për apartamentin, duke deklaruar se herën e fundit ata kishin qëndruar në shtëpinë e saj.

Më herët ka pasur raportime se Elona e mbante Vitoren nën presion, pasi e dinte se ajo kishte një aferë me një burrë të martuar.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT