29.5 C
Tiranë
Thursday, June 13, 2024
spot_img

Mos dilni pa maskë! Ja fleta e gjobës që nga nesër çdo polic do të ketë me vete

Duke filluar nga dita e nesërme, të gjithë qytetarët janë të detyruar të mbajnë maskën kudo jashtë banesës së tyre, pasi në të kundërt ata do të gjobiten.

Fleta e gjobës, që nga nesër do të ketë me vete çdo polic për të gjobitur të gjithë qytetarët, që nuk do të respektojnë vendimin për mbajtjen e maskës.

Siç shihet në foto, fleta e gjobës do të plotësohet me të gjitha të dhënat e qytetarit, që do të kapet jashtë shtëpisë pa maskë, ose e ka vendosur atë gabim, dhe jo sipas protokollit.

opennews.al

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT