36.5 C
Tiranë
Saturday, June 22, 2024
spot_img

Rama mohon veten: Nuk kam thënë asnjëherë qe do ketë paketë të 3 ndihme

Gjatë mbrëmjes së sotme, kryeministri Edi Rama ka mohuar premtimet e veta dhe ka deklaruar se nuk do të ketë një paketë të tretë për rindërtimin e ekonomisë, pas krizës së shpërthimit të pandemisë së COVID-19.

I ftuar në studion e “ Opinion”, Rama solli edhe rastin e Serbisë, që sipas tij në xhepat e qytetarëve serbë kanë shkuar pak para në krahasim me atë që është bërë publike në media.

I pyetur nga gazetari Rakipllari, se a do ketë apo jo një paketë të tretë për rimëkëmbjen për ekonominë, siç e kishte Maqedonia që pati një paketë të katërt për turizmin para dy ditësh?

Kësaj pyetje, Rama iu përgjigj duke mohuar atë që kishte premtuar.

“Nuk e kam thënë asnjëherë që do të ketë. Unë nuk numëroj miliona në televizor, por shoh shifrat konkrete dhe disbursimet të të gjitha vendeve. Deklaroi edhe Serbia që ishte edhe më e madhe se e gjithë botës, se ishte para zgjedhjeve, por çfarë u ka shkuar qytetarëve në xhep është komplet tjetër nga ajo. E çfarë janë nga ato shifra kredi e çfarë janë pagesa direkte është një gjë krejt tjetër”.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT