25.5 C
Tiranë
Monday, May 20, 2024
spot_img

Sarandë, ndalohet një shtetas i shpallur në kërkim

Sarandë:Dhunoi nënën e tij, vihet në pranga shtetasi në kërkim vetëm disa orë pas shpalljes.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë, në vijim të punës për lokalizimin dhe kapjen e personave të shpallur në kërkim, kanë ndalur shtetasin:

F.M., 57 vjeç, banues në Sarandë.Ndalimi i tij u bë pasi në datën 11.10.2020, ka ushtruar dhunë fizike si dhe ka thyer urdhrin e mbrojtjes, ndaj nënës se tij.

Materialet iu referuar Prokurorisë, për veprat penale “Dhuna në familje” dhe “Veprime në kundërshtim me vendimin e Gjykatës”.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT