33.5 C
Tiranë
Thursday, July 25, 2024
spot_img

Shqipëtari që ndoqi ëndrrën amerikane…

Idlir Maka pasi ka luajtur edhe në futbollin profesionist në Shqipëri prej më shumë se 2 vjetësh është duke punuar si trainer kryesor në akademinë e futbollit Long Island City “Youth Soccer Academy “,e cila është një nga akademitë e futbollit më të rëndësishme në New York.

opennews.al

Ai thotë se është duke stërvitur ekipet U 13 dhe U 11 të kësaj akademie në të cilat ka edhe fëmijë të komunitetit Shqiptar në New York të cilët janë ndër më të talentuarit.

opennews.al

opennews.al

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT