25.5 C
Tiranë
Monday, May 20, 2024
spot_img

Tërmet 5.2 ballë i Shkallës Rihter në Egje, Greqia aktivizon protokollin për vullkanin në ishullin Nisyros

GREQI

Një tërmet ka rënë mesditën e sotme në detin Egje, afër ishullit Nisyros të Greqisë, që ka dhe një vullkan brenda territorit.

Deri më tani nuk janë raportuar të plagosur dëme apo të plagosur që ka përfshirë disa nga ishujt grekë në Egje.

Por autoritetet kanë aktiziuar protokollin për vullkanin në Nisyros, pasi prej lëkundjeve mund të aktivizohet.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT