36.5 C
Tiranë
Saturday, June 22, 2024
spot_img

Tërmet ne Turqi/ pamje apokaliptike…

Tërmeti me magnitude 7.0 ballë në Ishullin Samos  dhe në qënder te Turqisë në provincën e Izmirit  ështe ndjer në këto çaste ,ndërsa njerëzit vraponin nëpër rruge për tu mbrojtur nga ndërtesat apo shtëpitë ku ishin .Tërmeti i fuqishëm ka shkaktuar shëmbjen e një pallati shumëkatësh dhe dëmtime të shumë objekteve të tjera në Turqi, ndërkohë deri me tani nuk ka asnjë informacion në lidhje me numrin e të lënduarve.

Situata e rënduar ka bërë që të gjitha forcat e policisë dhe ato të ndërhyrjeve të shpejta të dalin në sheshet dhe rrugët e Turqisë.

Gjithashtu përshkak të afërsisë, raportohen për dëme dhe në shtetin fqinjë të Greqisë, dhe konkretisht në zonën e Athinës, Kretës, dhe Militinit.

Vijon…

opennews.al
opennews.al
opennews.al
opennews.al

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT