28.5 C
Tiranë
Saturday, May 18, 2024
spot_img

Trump kundër Biden/ FOX News publikon sondazhin

Sondazhi i fundit i kryer nga Fox News, tregon se votuesit amerikanë e kanë humbur besimin e tyre ndaj presidenti Donald Trump.

Sipas sondazhit, vetëm 36% e personave të pyetur mendojnë se ekonomia është në gjendje të mirë. Ndërsa në lidhje me koronavirusin, 51% e përsonave mendojnë së është jashtë kontrollit.

Menaxhimi i situatës aktuale me pandeminë botërore i ka humbur shumë pikë presidentit në fushatën elektorale dhe votuesit mendojnë se kanditati Joe Biden do kryente një punë më të mirë.

Gjithashtu, 56% e amerikanëve mendojnë se Biden është një njëri më i besueshëm dhe më i ndershëm sesa Trump.

Ata gjithashtu tregojnë se kanditati demokrat është më pak i korruptuar sesa Donald Trump.

Vetëm 47% e 1,246 personave që morën pjesë në sondazh mendojnë se Trump do të vazhdojë të mbajë postin e tij si president.

opennews.al
opennews.al

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT