29.5 C
Tiranë
Thursday, June 13, 2024
spot_img

Vetëizolohet përsëri kryeministri Britanik , Boris Johnson

Pasi ka rënë në kontakt me një të infektuar me COVID-19, kryeministri britanik, Boris Johnson është vetëizoluar.

Deri më tani Johnson nuk ka asnjë simptomë të COVID-19 dhe është mirë me shëndet teksa do të vijojnë punën nga shtëpia, raportojnë mediat e huaja.“Ai do të vazhdojë të punojë nga Downing Street, duke përfshirë edhe drejtimin e përgjigjes së qeverisë ndaj pandemisë së koronavirusit. Kryeministri është mirë dhe nuk ka ndonjë simptomë të COVID-19.”,- tha një zëdhënës i Johnson.

Johnson e kaloi në mars COVID-19 ku u detyrua të shkojë edhe në spital teksa infektoi edhe partneren e tij. Të dy arritën t’ia dalin teksa nuk dihet nëse kryeministri britanik do të kalojë një infektim të dytë ose jo.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT