25.5 C
Tiranë
Monday, May 20, 2024
spot_img

Austri/ Vjenë të shtëna me armë ,ndërsa dyshohet për sulm terrorist.

Të shtëna me armë janë shënuar këtë mbrëmje në Vjenë, Austri, ndërsa dyshohet për sulm terrorist.

Mediat raportojnë se ngjarja ka ndodhur pranë qendrës kryesore të komunitetit hebre dhe Shul.

Siguria e brendshme e komunitetit hebre në Austri ka udhëzuar të gjithë qytetarët hebrenj të mos largohen nga banesat ose shtëpitë e tyre.

Gazeta Krone shkruan se ka dyshime se një person ka hedhur veten në erë

Shikoni pamjet tronditëse nga kryeqyteti austriak.

 

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT