29.5 C
Tiranë
Thursday, June 13, 2024
spot_img

Vlore ,ndalohet një 48-vjeçar i shpallur në kërkim për vjedhje /arrestohet dhe nje 45-vjecar ne gjendje te dehur

Vijon puna për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë ligjore.

Ndalohet një 48-vjeçar i shpallur në kërkim për vjedhje.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Vlorë, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë penale, ndaluan shtetasin K. M., 48 vjeç, banues në Vlorë.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim pasi në datën 23.12.2020, në lagjen “29 Nëntori”, dyshohet se ka vjedhur një sasi të konsiderueshme parash në banesën e një shtetasi.

Në vijim të veprimeve hetimore, gjatë kontrollit të baneses së shtetasit K. M. janë gjetur dhe sekuestruar disa sende të cilat dyshohet se i përdorte për të kryer vjedhje.

……………………..

Specialistët e Qarkullimit Rrugor arrestuan në flagrancë shtetasin G. A., 45 vjeç, banues në Vlorë, pasi u konstatua duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur.

Materialet iu referuan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT