25.5 C
Tiranë
Monday, May 20, 2024
spot_img

Kroaci / Shqiptari bën gjestin e veçantë, shpërndan bukë falas për të prekurit nga tërmeti

Një rrjetet sociale po shpërndahen disa foto ku shihet se si një qytetar ka nisur të shpërndajë bukë falas për të prekurit nga tërmeti në Kroaci.

mes tragjedisë që shkaktoi tërmeti me magnitudë 6.3 të shkallës rihter, deri më tani 7 të vdekur, një gjest që ngjall emocione ishte ky i një të riu që thuhet se është nga Hasi i Kosovës.

Bëhet fjalë për shqiptarin Alban Morina, i cili teksa ka publikuar foto në “Facebook” ka shkuar dhe; “Unë e di që nuk është koha për të agjëruar, por ata që nuk kanë ushqim sonte dhe nesër e që gjenden në shesh”.

opennews.al

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT