36.5 C
Tiranë
Saturday, June 22, 2024
spot_img

Vlorë / Panairi i punimeve artizanale.

Në qendrën historike të Vlorës, e sapo restauruar është çelur panairi i punimeve artizanale. Aktiviteti është një kompozim i vlerave të trashëgimisë kulturore ku gërshetohen “Zejet, Avazet dhe Polifonia.

opennews.al

Artizanë të instrumenteve muzikore, fyellit , cylave e veshjeve popullore  si dhe punimeve në dru janë bërë bashkë  për të treguar pasionin e tyre shumëvjecar për trashëmiminë kulturore vlonjate.

opennews.al

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT