29.5 C
Tiranë
Thursday, June 13, 2024
spot_img

Zgjedhjet ne USA, Rinumërim votash në Xhorxhia,

Presidenti Donald Trump duket se ka fituar edhe një tjetër betejë ligjore.

Sekretari i shtetit i Xhorxhia-s ka deklaruar pak më parë se do të bëhet një rinumërim në këtë shtet për shkak të një rezultati kaq të ngushtë.

‘Me një diferencë kaq të vogël, do të ketë një rinumërim në Xhorxhia, është shprehur Sekretari i Shtetit, Brad Raffensperger. Ai sqaroi ne një konference per shtyp se nuk janë shenuar parregullsi dhe arsyeja e vetme pse do te rinumërohen eshte diferenca e vogël e votave.

Në këtë shtet, Joe Biden ka fituar vetëm me 1098 vota më shumë se presidenti Donald Trump.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT