5.5 C
Tiranë
Friday, February 23, 2024
spot_img

Zjarr në banesë në Fier, dy të moshuar shpëtojnë nga flakët, raportohet per dëme materiale

Flakët shpërthyen në një banesë në qytetin e Fierit, duke shkaktuar dëme materiale. Ngjarja ndodhi rreth orës 14:30 në Hoxharë të Fierit, në katin e parë të një pallati tre-katësh. Forcat zjarrfikëse dhe policia reaguan menjëherë dhe arritën të mbajnë zjarrin nën kontroll. Dy të moshuar që ndodheshin në banesë kanë arritur të dalin pa lëndime, por janë dërguar në spital për shkak të asfiksimit nga tymi. Shkaku i mundshëm i zjarrit dyshohet se është një shkëndijë elektrike, ndërsa grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Sipas informacioneve nga vendngjarja, në momentin e rënies së zjarrit, në banesë ndodheshin dy të moshuar të cilët kanë arritur të dalin në kohë. Fatmirësisht nuk ka patur persona të lënduar, por vetëm dëme materiale ndërsa të moshuarit janë dërguar drejt spitalit rajonal të Fierit për shkak të asfiksimit nga tymi.

Paraprakisht dyshohet se zjarri u shkaktua nga një shkëndijë elektrike ndërkohë që grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT