33.5 C
Tiranë
Thursday, July 25, 2024
spot_img

Durrës / E bindur te fitorja, Monika Kryemadhi kishte një paralajmërim të prerë për Edi Ramën…

Pasditen së sotme, kryetarja Monika Kryemadhi ka zhvilluar një takim me Kryesinë e LSI-së Durrës.

Gjatë fjalës së saj, Kryemadhi u shpreh se ‘në këto zgjedhje kemi një garë shumë të madhe brenda partisë, për të gjetur emrat e duhur të cilët do drejtojnë LSI-në drejt fitores së zgjedhjeve të ardhshme’

Kryemadhi e quajti një proces të drejtë dhe të nevojshëm zgjedhjen e ekipit drejtues në zgjedhjet e 25 prillit.

‘Kjo është një garë e mirë dhe jo e keqe, pasi ne këmi shumë figura të nderuara intelektuale si mjeke, ekonomistë të cilët janë të gatshëm të kontribuojnë në përmirësimin e cilësisë së jetës dhe mirëqënies në vendin tonë’.

nëse do të tentojë që të ndërhyjë në procesin zgjedhor, pasi ky i fundit e quajti LSI-në një parti të degraduar, gjatë replikave me presidentin Meta.

‘Me këtë rast përshëndes suflerët e Ramës, pasi kryeministri i degraduar dhe shpura e tij në Durrës do thyejnë hundët, pasi ka dashur të ndryshojë dhe deformojë qytetarët shqiptarë. Shiu i 25 prillit do ta lajë baltën e Durrësit për të rikthyer shkëlqimin. Durrësi është më i rëndësishëm se Tirana për krijimin e vendeve të punës, por edhe influencës. Jemi këtu për të ndërtuar të ardhmen e Durrësit dhe të gjithë Shqipërisë’, tha Kryemadhi.

 

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT