33.5 C
Tiranë
Thursday, July 25, 2024
spot_img

Rrethohet Pallati i Kulturës në Vlorë . (VIDEO) (perditësim)

Rrethohet Pallati i Kulturës në Vlorë .

Forca te shumta policie ndodhen në vendgjarje dyshohet se ështē gjetur një aparat celulari I dyshimt.

opennews.al

 

 

 

 

 

Informacion paraprak(perditësim)

Më datë 13.10.2020, rreth orës 18:42, në lagjen Pavarsia, Vlorë, në brendësi të një lulishteje është konstatuar një pako e dyshimtë.

Grupi hetimor me ekspertët përkatës po kryejnë veprimet e mëtejshme për zbulimin dhe përcaktimin e përbërjes së saj.

Shërbimet e policisë kanë marrë masa duke vendosur perimetrin e sigurisë.

Policia vazhdon të mbajë të rrethuar zonën pranë Pallatit të Kulturës në Vlorë, ku gjatë mbrëmjes është konstatuar një pako e dyshimtë pranë një makine e lidhur me një celular që dyshohet për eksploziv.

Policia do të mbajë të rrethuar zonën duke bllokuar edhe qarkullimin deri në momentin që të vijnë ekspertët e xhenios në mënyrë që të kryejnë shpërthimin e kontrolluar për të mësuar se çfarë ka brenda pakos.

Mëson po kështu se policia ka marrë disa pamje nga disa kamera sigurie të bizneseve pranë vendit të ngjarjes për të parë nëse arrijnë të identifikojnë personin që ka lënë pakon.

 

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT