29.5 C
Tiranë
Thursday, June 13, 2024
spot_img

Italia i kthehet shifrave alarmante/ Regjistrohen 993 viktima nga covidi në 24 orë

Në Itali janë janë kthyer sërish numrat e lartë të viktimave me Covid-19.Vazhdon me ritme të frikshme të rritet numri i viktimave nga Covid-19 .

Në 24 orët e fundit kanë humbur jetën nga virusi i rrezikshëm 993 viktima. Numri i personave të infektuar është 23 225  në 24 orët e fundit.

Teksa të dhënat ditore në Itali kanë qenë ndër më të lartat në Evropë gjatë ditëve të fundit, rritja e të shtruarve në spitale dhe përdorimi i kujdesit intensiv është ulur.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT