25.5 C
Tiranë
Monday, May 20, 2024
spot_img

Foto/ Gruaja shqiptare që u nxorr e pajetë nga rrënojat e tërmetit 7 ballë, u gjet e përqafuar me të birin

Një lajm i hidhur mbërrin nga Izmiri në Turqi i goditur rëndë nga tërmeti.

Sipas raportimeve më të fundit, mësohet se një grua shqiptare është gjetur e pajetë në rrënoja.

Ajo është Nazmije Doraja, 62 vjeç, me origjinë nga Kosova.

Lajmin e konfirmon ambasadori shqiptar në Turqi, Kastriot Robo.

Ndërkohë që raportohet po kështu se djali I saj 28 vjeç ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore në spital.

Nënë e bir u zunë poshtë nga rrënojat e tërmetit të fuqishëm që goditi ditën e djeshme Izmirin duke lënë shumë viktima dhe të lënduar.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT