29.5 C
Tiranë
Thursday, June 13, 2024
spot_img

Salianji / S’mjafton dorëheqja e Lleshajt, të zbardhet tentativa për manipulimin e ngjarjes

Teksa prej më shumë se një ore qindra qytetarë po protestojnë para Ministrisë së Brendshme dhe Kryeministrisë, duke dënuar vrasjen e 25-vjeçarit Klodjan Rasha nga policia, ish-deputeti demokrat, Ervin Salianji, shkruan në “Facebook” se nuk mjafton vetëm dorëheqja e ministrit Sandër Lleshaj.

ipas ish-deputetit, duhet drejtësi e plotë edhe për vrasjen dhe për krimin e rëndë shtetêror të tentativës për manipulimin e ngjarjes!

“Vetëm dorëheqja e ministrit nuk mjafton, duhet drejtêsi e plotë për vrasjen dhe për krimin e rëndë shtetêror të tentativës për manipulimin e ngjarjes! Qeveri antipopull që tentoi të fajësojë viktimën! Duhet drejtësi!”, shkruan Salianji.

 

opennews.al

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT