29.5 C
Tiranë
Thursday, June 13, 2024
spot_img

Të arrestuarit në Portin e Durrësit (EMRAT)/ Sekuestrohen rreth 300 mijë € të koduara në kamionë

Policia kufitare zbuloi dhe sekuestroi në portin e Durrësit 294, 030 euro të fshehura në dy kamionë, njëri prej të cilëve kishte pjesën më të madhe, 282 265 euro.

Sipes raportimeve në Opennews.al mësohen emrat e personave të arrestuar dhe në kërkim.

Raportohet se në pranga ka rënë shoferi Ferdinant Murikaj, ndërsa në kërkim është shpallur pronari firmës që merrej me transportin e mjeteve, Erjon Jovani.

I proceduar në gjendje të lirë është Aldo Lika 34-vjeç që ju gjetën në çantën personale 11 765 euro.

Dyshohet se këto para vijnë nga veprimtari kriminale. Erjon Jovani, është pronar i një firme që merret me transport automjetesh drejt vendeve të huaja.

Mapo mëson se paratë ishin të paketuara dhe të koduara.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT