33.5 C
Tiranë
Thursday, July 25, 2024
spot_img

Tubimi para Kryeministrisë, disa të shoqëruar, mes tyre dhe gra

Dhjetëra efektivë policie janë mbledhur para Kryeministrisë për të shpërndarë protestuesit që ndodhen aty për të protestuar kundër vendosjes së maskave teksa sot ka hyrë në fuqi dhe akti normativ për vendosjen e maskës edhe në ambiente të hapura.

Policia dhe forcat Shqiponja me tre furgonë e 5 mjete të vogla të Policisë kanë shoqëruar disa protestues. Gazetarja e “Opennews.al” raportoi se personat e shoqëruar kryesisht ishin të rinj, por mes tyre dhe gra që janë futur në furgonë por nuk ka pasur efektive femra. Policia iu është vënë pas protestuesve që duket se janë shpërndarë përgjatë gjithë Bulevardit.

Protestuesit dogjën dhe disa maska në shenjë proteste.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT